|
Geacht College en Raad,
De fractie van Inwonersbelangen heeft na aanleiding van actuele besluitvorming van de minister van VWS, aangaande het Persoonsgebonden Budget een aantal vragen aan het college over mogelijke effecten voor zorgvragers in de gemeente Woerden.
Actuele besluit van de minister van VWS (d.d. 25.06.2010) Vanaf volgende week kunnen mensen geen nieuwe persoonsgebonden budgetten (pgb) meer krijgen. Het betreft pgb vanuit de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (AWBZ). Minister Klink heeft dat besluit genomen omdat het budget van de pgb's in de zorg fors is overschreden. De stop op pgb's geldt in ieder geval tot het eind van het jaar.
Met pgb's kunnen mensen zelf zorg en hulpmiddelen huren of kopen. Wie nu niet in aanmerking komt voor een pgb kan ervoor kiezen op een wachtlijst te worden gezet of zorg in natura te ontvangen. Voor mensen die al een pgb hadden, verandert er niets. Zij houden hun budget. Voor een pgb vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) geldt: als mensen gebruik maken van een persoonsgebonden budget (pgb) huurt men zelf hun zorgverleners in. De gemeente bepaalt welke regels gelden als men gebruik maakt van een pgb vanuit de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Vragen 1) Is bij de gemeente bekend c.q. bestaat er een indruk, hoeveel inwoners gebruik maken van een pgb-AWBZ en bestaat er een indruk omtrent de verwachtte groei van een pgb-AWBZ binnen Woerden? 2) Hoeveel mensen maken gebruik in Woerden van pgb-Wmo en hoeveel hebben tevens een pgb-AWBZ? 3) In hoeverre raakt de besluitvorming van de minister over pgb-awbz ook de pgb-Wmo in Woerden? 4) Wat is de visie van de wethouder op deze ontwikkeling?
Namens de fractie Inwonersbelangen, Elias Bom (raadslid) Jan Ruyten (fractieassistent)
 |